על הבסקולה

בסקולה הוא מרכז עצמאי לאמנות ותרבות, ששם דגש על קידום הקרקס העכשווי בישראל.

המקום פתוח משעות הבוקר, בהן מתקיימים אימונים וחזרות של אנשי מקצוע מתחומי הקרקס והמחול.

שעות אחר הצהריים מוקדשות לחזרות על פרויקטי בית, שיתופים פעולה ופרויקטים חממה שגדלים אצלנו.

בערבים מארחת הבסקולה מופעי תיאטרון, מחול, קונצרטים, אירועי קונספט,אירועי חברה,  אירועים פרטיים וכמובן הפקות קרקס שונות ומיוחדות.

הפעילויות הרבות במקום מאפשרות לנו להתאמן, ליצור ולהופיע – ובכך לטפח ולקדם את סצינת הקרקס בארץ.

בבסקולה עובדים על פרויקטים שונים על בסיס קבוע – החל מהופעות קרקס שונות או הופעות המשלבות קרקס (למשל קרקס ומוזיקה), דרך שימוש כחממה לפרויקטים אמנותיים בתחום הקרקס (יש כבר כמה וכמה הופעות שונות שממש גדלו אצלנו וכיום מועלות גם אצלנו אך גם ברחבי הארץ) ועד אירוח אמנים שונים להעשרת הידע והיכולות של האמנים מהתחום – הן אם בהיבט האמנותי (כמו הבאת כוריאוגרפים העוסקים בתחום הקרקס) או בחלק הטכני (סדנאות של אנשי מקצוע מהעולם, כיתות אמן, סדנאות וקורסים להעשרת האמנים ועוד…).

אנחנו מאמינים שבעוד כמה שנים, בזכות עבודה קשה, הקהל הישראלי יכיר באמנות הקרקס לא רק בתור מדיום בידורי לילדים בלבד (ואנחנו מאוד אוהבים הופעות לכל המשפחה, אך זה לא הדבר היחיד) – אלא כאמנות בוגרת ובועטת שתגרור אחריה עוקבים רבים שיצביעו ברגליים.

הבסקולה פתוחה לאורך כל שעות היום, לכל מי שרוצה לבוא ולשבת באחת מפינות החמד שבחלל, לקחת כוס קפה או ארוחה טעימה מבית הקפה הטבעוני במקום, לעבוד על המחשב או סתם להינות מהאווירה המיוחדת.

בסקולה מטפחת את קהילת הקרקס ויוצרת סביבה הרבה אנשים טובים שרוצים לקדם את עצמם כאמנים ואת תחום קרקס בכלל. אותם אמנים הם חלק מהבית שלנו, חלק מהעשייה, מהפרויקטים, הסדנאות, ההופעות וההוויה של המקום.

הבחירה שלנו לא להיות מזוהים עם קבוצה מסוימת נוצרה במטרה לפתוח את הדלת לאמנים שונים, להכיר אמנים וליצור תנאים להפרייה אמנותית ועשיייתית. כך אנחנו מכירים עוד ועוד אמנים שונים ופותחים עוד אפשרויות ליצירה, לשיתופי פעולה ופשוט לעשייה

סרטון מערב הפתיחה של בסקולה